Jak wygląda naprawa pomp hydraulicznych?



5/5 - (3 votes)

Naprawianie pomp hydraulicznych(https://hydromotor.pl/pompy-hydrauliczne/) zamiast ich wyrzucania na złom i kupowania nowych ma bardzo wiele zalet. Najważniejszą jest fakt, iż dajemy drugie życie urządzeniu, które może służyć jeszcze przez wiele lat. Dzięki temu nie marnujemy surowców takich jak metal, z którego w większości składają się owe urządzenia. Naprawa pompy hydraulicznej to proces, który wykona dla nas większość firm w różnych miejscach Polski. W dzisiejszym poradniku dowiemy się w jaki sposób można w taki sposób pozbyć się problemu z hydrauliką.

Dlaczego regeneracja pomp hydraulicznych?

Zacznijmy od tego jakie są objawy psującej się pompy. Zazwyczaj jest to zmniejszenie się ciśnienia roboczego w instalacji. Przez to wszystkie siłowniki i silniki hydrauliczne, czyli elementy wykonawcze, pracują z o wiele mniejszą siłą. Zauważymy to np. po coraz cięższej pracy układu wspomagania kierownicy w samochodzie, albo gdy wózek widłowy nie będzie w stanie podnieść tak dużego ciężaru jak kiedyś. Inną częstą przyczyną, dla której konieczna jest naprawa pomp hydraulicznych, jest rozszczelnienie się obudowy i wyciek płynu pod ciśnieniem. Zazwyczaj dzieje się to w miejscu, gdzie oś wirnika wychodzi z obudowy i łączy z kołem pasowym. Oznacza to zużycie uszczelniacza łożyska i kwalifikuje pompę do zregenerowania.

Naprawa pomp hydraulicznych – przebieg

Żeby możliwe było naprawienie pompy, pracownicy muszą wiedzieć czy jest to w ogóle wykonalne. Jeżeli w środku będą na przykład głębokie rysy na korpusie, tak duże że nie będzie możliwości ich zalania spawem, niestety będziemy musieli wymienić całą pompę. Są to jednak sytuacje skrajne, gdy układ był mocno zanieczyszczony, pracował bez filtrów albo też poziom oleju spadał zbyt nisko. W każdej innej sytuacji naprawa pompy hydraulicznej może się udać. Wymieniany jest wirnik, łożyska, uszczelnienia, łopatki, zawory, dławiki i inne elementy, które przez cały czas pracują. Następnie obudowa jest uszczelniana i skręcana, a finalnie przeprowadzany jest test na stole badawczym, zanim urządzenie trafi w ręce klienta.