Jak interpretować formy diety?5/5 - (1 vote)

Ogólnie rzecz biorąc, dieta odnosi się do całkowitej ilości pokarmu spożywanego przez organizm lub osobę. Spożycie pokarmu przez człowieka szacuje się, mnożąc spożycie kalorii przez całkowite spożycie węglowodanów (w gramach) i spożycie białka (w gramach). Bardzo ważne jest śledzenie przyjmowanych pokarmów w celu utrzymania prawidłowej masy ciała. Piramida żywieniowa stworzona przez rząd USA jest również uważana za jeden z najpopularniejszych podręczników dietetycznych, które można pobrać za darmo. Dieta obejmuje nie tylko liczenie kalorii i gramów, ale także monitorowanie procentowej zawartości tłuszczów nasyconych, soli i cukru w ​​diecie.

Istnieje wiele sposobów mierzenia spożycia, z których najczęstszym jest indeks glikemiczny (GI). Indeks glikemiczny klasyfikuje produkty spożywcze według ich wpływu na poziom cukru we krwi w określonym momencie procesu żywieniowego. Jedzenie o wysokim IG powoduje, że szybko stajesz się głodny, a tym samym konsumujesz mniej niż powinieneś. Jedzenie o niskim IG zajmuje więcej czasu, aby przywrócić normalny apetyt, więc spożywasz więcej niż powinieneś. Jedzenie o wysokim IG ma niewielki wpływ na poziom cukru we krwi podczas całego posiłku.

Inną metodą pomiaru spożycia pokarmu są ankiety dotyczące częstotliwości jedzenia. Głównym celem takich kwestionariuszy jest zbadanie, jak często ludzie jedzą poszczególne rodzaje żywności. Zazwyczaj ludzie są proszeni o odpowiedź na temat częstotliwości spożywania owoców, warzyw, roślin strączkowych, orzechów, zbóż i produktów mlecznych. Uważa się, że tego rodzaju kwestionariusze są pod wieloma względami niedokładne. Oto niektóre z najczęściej zadawanych pytań:

o „łyżka/ósma łyżeczki”. o „Część cala/szesnasta cala”. o „gram płatków zbożowych/jedna czwarta filiżanki”. Powyższe pytania mają na celu lepsze zrozumienie grup żywności. Jednak jedno pytanie, na które zawsze powinieneś unikać odpowiedzi, to „ile kosztuje twoja filiżanka zupy”, ponieważ to pytanie jest uważane za niewłaściwe w diecie i zostaniesz za to ukarany pod koniec diety.

o Dietetyczne napoje bezalkoholowe. Tego wpisu nie ma w standardowych formularzach diety, ponieważ uważa się, że doda on do diety więcej kalorii. Jest to błędne założenie, ponieważ dietetyczny napój bezalkoholowy zawiera kalorie, ale nie zawiera innych składników odżywczych w porównaniu z napojem dietetycznym. W rezultacie ludzie uważają napoje bezalkoholowe za dopuszczalne produkty dietetyczne. Jednak za wszelką cenę należy unikać dietetycznych napojów bezalkoholowych.

o „dieta” w pierwszym znaczeniu zdefiniowana jako „znacznie ograniczyć”, „całkowicie pozbawić”. o “znacznie obniżyć”. Wpisy te miały na celu dostarczenie informacji różnym osobom, aby uniknąć praktykowania złego nawyku, który może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Jeśli chodzi o drugie znaczenie, „dieta” powinna być użyta jako czasownik, wskazujący, że należy drastycznie lub całkowicie ograniczyć, aby osiągnąć pożądaną dietę.